Початкова школа імені Сільвії Олександрівни Морозової" м. Білгорода-Дністровського Одеської області (дошкільний підрозділ)

 





Наші досягнення

 НАШІ ТАЛАНТИ

Протягом дошкільного віку закладаються основи потреб та смаків, народжується любов до мистецтва, формуються творчі здібності. Кожна дитина тією чи іншою мірою володіє задатками творчого розвитку, потенційними можливостями сприймати і створювати прекрасне в житті та мистецтві . Для їх реалізації необхідно правильно організувати виховання та навчання, створити гармонійне середовище, яке спирається на особливості віку та індивідуальність, що важливо для розвитку творчих здібностей.  

 

 В нашому закладі працює рукодільниця , вихователь з палким серцем та золотими руками   Бабухіна Ірина Анатоліївна 

Вміло та творчо педагог  створює розвивальне середовище, яке дозволяє знайомити дітей з народно – прикладним мистецтвом України.

В українських вишивках нас захоплює піднесений світ краси та фантазії, поетичного осмислення життя , світ натхнених образів , коріння яких сягає міфології, звичаїв  і уявлень наших предків. Ірина Анатоліївна зробила зразки української вишивки всіх регіонів України.

Лялька-мотанка здавен була оберегом в українській родині. Мотанка є втіленням добра і лагідності, посередником між бабусею та онукою, старшим та молодшим поколінням, сакральним оберегом для своїх господарів.   Традиційна лялька-мотанка не має обличчя. Вважалося, що якщо надати обличчю ляльки людських рис, у неї може вселитися лиха душа.  Замість людських рис у неї на обличчі робили хрест – символ Сонця,  життя і нових починань, який  ототожнюється з тією самою людиною, гармонією її  фізичного  і духовного світів.

До тематичного дня «Лялька-мотанка прийшла, добробут й щастя принесла» Ірина Анатоліївна виготовила цілу колекцію ляльок мотанок. Вдягнуті у вишиванки, у барвистих хустках та з намистом на шиї, вони, ніби подруги, зібралися у гурт, аби погомоніти про своє, жіноче, про виховання дітей. До речі, й малеча теж тут,   на руках у  матусі лежить і тихенько слухає, а про що ж там дорослі говорять?.. Господиня національного  куточку велика лялька- мотанка  інтелігентна та по-домашньому затишна. 

Побачивши таку красу діти теж захотіли виготовити свої ляльки – мотанки і подарувати своїм близьким.

Потужний потік народної енергетики через вмілі руки та щедре серце Ірини Анатоліївни йде до дитячих душ, наповнює їх світлою енергією радості, сіє зернятка духовності.  

 

Вихователь Косухіна Анжела Севівна, як справжня  чарівниця  вміє перетворити звичайний клубок ниток на гарну річ, цікаву іграшку, плетене мереживо. Нитки в її руках оживають, переплітаються з думками , позитивними емоціями і віддають людям позитивну енергетику, радість від рукотворної краси, гарний настрій. 

Багато хто із членів нашого колективу із задоволенням носять плетені ексклюзивні речі виготовлені вмілими руками Анжели Севівни.

          Свій талант вихователь використовує у професійній діяльності. Нарядні ляльки у плетеному одязі, ляльковий театр набувають своєї індивідуальності та неповторності, душевності та виразності.

Маючи акторські здібності, Анжела Севівна часто за допомогою сплетених своїми руками персонажів показує дітям ляльковий театр.

Також педагог  виступає керівником літературно – драматичної студії НВК, де разом з дітьми та педагогами ставить спектаклі , приймає участь у святах, розвагах. Навіть у навчальній діяльності Анжела Севівна втілює театральну педагогіку, що сприяє перетворенню звичайного заняття на справжній спектакль. Через творчу діяльність педагога та дітей, створення проблемно-пошукових та евристичних ситуацій підвищується емоційний та креативний потенціал заняття, спалахує бажання у дітей  пізнавати нове, формується пізнавальна активність та інтерес.

 

       Більш ніж 10 років в НВК  існує співочий ансамбль педагогів «Натхнення», сама назва   колективу говорить про себе. З великим натхненням педагоги  Занічковська М.В.,Рачкова І.В.,Кожухаренко О.І.,Шевченко Л.І.,Бур’яненко Н.З., Юрчик С.М. виконують як народні так і сучасні пісні. Ансамбль «Натхнення»    неоднарозові  дипломанти  міського та обласного конкурсів «Чисті роси», «Таланти твої, Україно!». Інтонаційна злагодженість,єдина манера звукоутворювання ,ритмічна і темпова злитість , динамічна єдність, досягнення унісону – це характерні риси та візитна картка   ансамблю  . Але ж ніякі слова не зможуть описати звучання душі педагогів. Тому пропонуємо краще послухати їх самім.

Свій талант педагоги з ансамблю «Натхнення» також використовують і в роботі з дітьми: на заняттях та уроках українознавчого циклу , в мистецтвознавчих спектаклях, святах .

 

            Філіппова Людмила Вікторівна, викладач образотворчого мистецтва вважає, що єдність закладеного природою та прижиттєве набутого дитиною - база для розвитку та збагачення її творчого потенціалу. Педагог проекспериментувала безліч нетрадиційних технік малювання, які класифікувала за ступеню різновікової складності з урахуванням вікових особливостей освоєння їх дітьми через різні тематики. Оригінальне  малювання із застосуванням нестандартних технік , розвиває креативні можливості дитини , дозволяє відчути художній матеріал , його характер та настрій .

Педагогу вдається  навчити дітей не лише бачити цінувати прекрасне, а й самим створювати його втілювати в малюнках бачене, використовуючи не зовсім звичайні предмети для малювання: свічку, нитку, клей, мильні бульбашки і т.д. , а також підтримувати самостійній  підхід до творчого процесу Діти почувають себе маленькими чарівниками – художниками які можуть створити руками справжнє диво. Це дуже підбадьорює і стимулює дітей в їх фантазіях.

  Опановуючи нетрадиційні техніки  малювання Людмила Вікторівна  прийшла до висновку: якщо тобі подобається, коли очі твоїх дітей блищать від захоплення на заняттях , якщо ти хочеш, щоб кожне заняття (урок) був святом, якщо ти бажаєш спілкуватися з розумними творчо  думаючими дітьми – треба разом з ними експериментувати, імпровізувати , тому що в сучасному світі потрібен творчий підхід  до вирішення нестандартних ситуацій. 

 За багато років педагогом розроблено багато цікавих уроків та занять ,які є калейдоскопом оригінальних  творчих знахідок   , спалах творчості та фантазії педагога.

Людмила Вікторівна вміє дарувати не тільки красу через художні  образи, а і тепло та красу своєї душі, які вона щиро дарує дітям і колегам,батькам і рідним.

 

     Столітня Світлана Олексіївна, викладач образотворчого мистецтва вважає,що що мистецтво прагне не  того , щоб його знали ,а того , щоб його розуміли .Отже мистецтво нічого не дає , не нав’язує , воно пропонує самостійно знайти. Вся   система роботи педагога  спрямована  на забезпечення єдності художнього і технічного , емоційного та раціонального, свідомого та інтуїтивного в процесі опанування цінностей мистецтва. 


Всі її уроки та заняття емоційно   та духовно – енергетично насичені, спрямовані  на досягнення дітьми катарсису в процесі сприймання світових художніх шедеврів, народного мистецтва і власної художньо – творчої діяльності

Педагог багато уваги приділяє ознайомленню дітей з народно – прикладним мистецтвом України , розкриває дітям духовну велич народних традицій – їх високу мораль, душевну щедрість, глибоку мудрість і поетичну красу.

Світлана Олексіївна має золоті руки, вміє створити цікаві поробки з різного матеріалу, які використовують у прикрашанні інтер’єрів НВК.