Початкова школа імені Сільвії Олександрівни Морозової" м. Білгорода-Дністровського Одеської області (дошкільний підрозділ)

 

Історія

    Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс    

«Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І ступеня

імені Сільвії Олександрівни Морозової»

м. Білгорода-Дністровського   Одеської  області

 

    Навчально-виховний комплекс  народився  1995 року в колисці старовинного, вічно юного міста Білгорода – Дністровського, де античність  і середньовіччя співіснують із сучасністю. Ідея створення НВК  виникла давно.   Зароджувалася і визрівала вона ще в глибинах дитячого садка №12, який працював за художньо - естетичним напрямом над проблемами створення психологічного та емоціонального комфорту для дітей, але вся ця робота не знаходила свого логічного продовження під час переходу дітей до школи. Нетрадиційні форми роботи дитячого садка привели к виникненню протиріч з традиційним навчанням у школі і тоді  виникла об’єктивна необхідність створення єдиної системи навчання і виховання для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Підтвердження та теоретичне обґрунтування цих думок було знайдено в роботах відомого психолога Д.Б. Ельконіна, який підкреслював, що внутрішні закони психічного розвитку в дошкільному і молодшому шкільному віці єдині. Д.Б. Ельконін вважав дошкільний і молодший шкільний періоди єдиною епохою дитинства, ця позиція і  стала   основоположною в побудові роботи НВК. Заклад було створено після реорганізації дитячих садків № 12 та №21  1995 року, в той час це був заклад нового типу  «Школа – сад».

   Назву НВК «ДНЗ – ЗОШ І ступеня» заклад отримав у 2001 році.

З дня заснування з 1995 по 2011 рік директором закладу була Морозова Сільвія Олександрівна. Саме за ініціативою Морозової С.О. у 1995 році одним із перших в Одеській області було організовано заклад нового типу «Школа – садок» з пріоритетним художньо-естетичним напрямком . У 1994 та 2011 роках Сільвія Олександрівна була нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України , а також їй було присвоєно звання «Відмінник освіти України». У 2011 році вона була нагороджена медаллю Президента України за плідний, багаторічний, творчий шлях. В цій людині гармонічно переплелися найгарніші якості педагога новатора і грамотного керівника, прекрасної людини і турботливої матері. Багато років вона клопітливо, з великим працелюбством і запальним бажанням створювала світлий  та затишний дім для дітей під назвою НВК.

2012 рік

Год  начался печалью, скорбью..

Сердца всех замерли и захлебнулись болью.

Любимого директора не стало,

Безжалостная вечность навсегда забрала.

 

         У січні 2012 року директором НВК була призначена Стрезєва Олена Валентинівна,   спеціаліст  вищої категорії  «вчитель-методист», яка продовжує та примножує традиції закладу.

Сьогодні заклад має нову назву Комунальний заклад « Навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І ступеня» ім. С.О.Морозової. Заклад розвивається й постійно змінюється в ритмі реального часу та інформаційного простору відповідно до соціального замовлення суспільства та побажань батьків.

Вже 23 роки заклад, як живий організм, дихає повітрям творчості, живиться сучасними інноваційними ідеями та технологіями, родзинками педагогічної майстерності. Педагогічним кредо НВК є творча ініціатива, самовдосконалення, нестримний  інтелектуальний пошук кожного педагога та відмова від шаблонів у педагогічному процесі. Це стало запорукою формування  особистого іміджу,  індивідуального обличчя та неповторності закладу.

   Основними акцентами в  роботі закладу є гуманізація та демократизація освітнього процесу, забезпечення органічної єдності навчання й виховання, формування у дітей життєвої компетентності, духовних координат та культури особистості.

   Фундаментальною основою КЗ НВК ім. С.О.Морозової  є дієва наступність. Завдяки типу закладу найбільш враховані всі головні умови реалізації взаємозв’язку  між дошкільною та початковою ланками освіти. В дошкільній ланці НВК функціонує  10 груп ( дві з них раннього віку), а в шкільній ланці – 11 класів початкової школи.

  Стратегічною метою обох ланок НВК є всебічний цілісний розвиток особистості, формування життєвої компетентності дитини, спрямування її на творчість і самореалізацію.

    Пріоритетним у роботі КЗ НВК ім.С.О.Морозової є художньо-естетичний напрямок. Адже мистецтво є найефективнішим педагогічним засобом, унікальним у вирішенні завдань як художнього, так і особистісного, духовного розвитку.

    На підставі наказу Одеської обласної державної адміністрації управління освіти і науки № 447 – ОДЕ від 16.11.2004 року та наказу відділу освіти виконкому Білгород – Дністровської міської ради № 1 §2 від 05.01.2005 року, НВК з 05.01.2005 року по 2011 рік знаходився в режимі педагогічного експерименту за темою «Формування духовності у дітей засобами комплексного естетичного впливу».

   У ході експерименту були створені наскрізні  програми художньо-естетичного напрямку: програма інтегрованого курсу «Ознайомлення  з петриківським розписом дітей старшого дошкільного віку та молодших школярів», програма «Духовні джерела». Ці  програми розраховані  для дітей   дошкільного віку та учнів початкових класів із забезпеченням наступності та ускладнення на різних вікових сходинках. Розроблена художньо-естетична модель та блочно-модульна система навчально-виховного процесу, які показали свою ефективність у практичному застосуванні, дозволили  врівноважити роль раціонально-логічного й асоціативно-образного мислення в навчальному процесі та отримати високі показники.

Запровадження новітніх освітніх технологій в освітній процес НВК та використання експериментальних  наробок закладу  забезпечили    якісний стан та стабільний показник якості навчання, який складає в дошкільній ланці 86%, а в шкільній – 78 %.

   Колектив НВК дбає про кожну дитину як тендітну квітку, яка потребує дбайливого догляду та самовідданої праці, краплин живильної духовної вологи й захисних променів добра. 

  Визначальною ознакою закладу є визнання дитини найвищою цінністю, навколо якої обертається педагогічний всесвіт.